Utrata danych w obecnych czasach

Utrata danych w obecnych czasach

Zdjęcia z wakacji, filmy z ważnych chwil w życiu naszej rodziny, pamiętniki, książki, prace dyplomowe, ulubiona muzyka, pliki z serialami-te wszystkie rzeczy stanowią dla nas jakąś wartość. Lubimy powracać do wspomnień, zachować na dłużej istotne dla nas momenty. Relaksujemy się czytając e-booki, słuchając ulubionej muzyki, oglądając ulubione seriale. Często też spełniamy nasze marzenia pisząc pracę magisterską, czy doktorską. A co jeśli te wszystkie pliki nagle znikają z naszego komputera?

Straciłem zdjęcia, i co teraz?!

odzyskiwanie danychTak brzmi czarny scenariusz, którego nie życzę nikomu. W obecnych czasach jednak utrata plików nie jest już tak strasznym przeżyciem, jakim była kilka dobrych lat temu. Teraz odzyskiwanie danych nie jest czymś, czego można się obawiać. Systemy informatyczne i technologia zrobiły krok milowy w tym kierunku. Samo odzyskiwanie danych jest procesem rutynowym, który oferuje wiele firm. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę proste hasło opisujące nasz problem, aby w kilka minut znaleźć jego rozwiązanie. Zalanie laptopa, blue screen, czy nagła awaria systemu już nie są nikomu straszne. Pliki, które przechowujemy na dyskach naszych komputerów nie potrzebują już wielu kopii zapasowych na różnego rodzaju nośnikach, jak płyty CD, płyty DVD, dyski przenośne, czy pendive. Mogą być bezpiecznie przechowywane na jednym dysku. Odzyskiwanie danych początkowo nie było prostym zadaniem. Czasem potrzebny był sztab profesjonalistów, a sama usługa była bardzo kosztowna i potrafiła znacznie wyszczuplić domowy budżet. Często z tego powodu rezygnowaliśmy z takich rozwiązań i jedyne co nam pozostawało z wakacji w Hiszpanii to wspomnienia. Obecnie odzyskiwanie danych nie wymaga tak dużego poświęcenia. Jest to proces znacznie tańszy, korzystniejszy, szybszy i gorąco wszystkim polecany. Teraz odzyskiwanie nawet dużych plików, przykładem są filmy z wakacji, nie jest żadnym problemem.

Technologia niesie za sobą ogromne możliwości. Kiedyś utrata jakiś danych była tragedią na miarę końca świata. Obecnie jest zupełnie inaczej. Sztaby specjalistów nie są potrzebne, wielkość plików nie stanowi ograniczenia, a kwestia kopii zapasowych została znacznie zmniejszona. Nasze pliki są bezpieczne, więc bez obaw możemy przechowywać je na dyskach w jednej kopii i z powodzeniem korzystać z dobrodziejstw, jakie przyniósł nam rozwój technologii.

Close Menu