Nie ma zadbanego trawnika bez nawadniania

Nie ma zadbanego trawnika bez nawadniania

Lato to ta wyjątkowo pora roku, w której przeciętna średnia temperatur utrzymuje się na poziomie dwudziestu paru stopni, a wszystko w około jest skąpane w słońcu od wczesnych godzinny porannych do późnych godzin wieczornych. Lato kojarzy się z ciepłem, a czasami wręcz upałem, a zdecydowanie nie kojarzy się z deszczem.

Podlewanie trawnika ważnym elementem pielęgnacji

system podlewania trawnikaLato do większości z nas jest wymarzoną porą roku, najczęściej wiążącą się z wakacjami i urlopem, lub przynajmniej dłuższym weekendem. Dni są wtedy dłuższe, więc nawet po wyjściu z pracy nie wydaje się nam, że straciliśmy dzień. W lato chętniej wychodzi na zewnątrz, zamiast kisić się w budynkach. Wolimy spędzać czas aktywnie, na rowerze i rolkach, czy po prostu na spacerze po parku lub lesie. Lato to też moment, w którym spędzamy więcej czasu w ogrodzie. Wiele osób poświęca się ogrodnictwu w te ciepłe wieczory, plewi, podlewa i pielęgnuje swoje roślinki z największa miłościom. Pozostali lubią po prostu posiedzieć w ogrodzie przy grillu lub kawie i książce. Takie popołudnia i wieczory w ogrodzie to czysta przyjemność pod warunkiem, że nasz ogród nie wygląda jak podwórko przy opuszczonym domu strachów. Podstawą dobrego ogrodu jest trawnik. Nie musimy mieć niezliczonych ilości różnorodnych kwiatów i drzew, jeśli mamy zielną, zadbaną trawę. Niestety to wymaga trochę pracy, przede wszystkim trzeba pamiętać o regularnym koszeniu trawy i najważniejszym, czyli podlewaniu. Szalone tempo życia nie zawsze nam na to pozwala, ale odpowiednik system podlewania trawnika może bez problemu rozwiązać nasz problem. Taki system projektujemy wedle własnego uznania, możemy zaprogramować mu codzienne podlewanie trawnika o poranku, aby wieczorem się już nie przejmować morką trawą. System nie tylko nas odciąży, ale dodatkowo zrobi to regularniej i zużyje mniej wody, niż my podczas podlewania ręcznego. W ten sposób możemy cieszyć się pięknym trawnikiem bez wielu godzin spędzonych na pielęgnacji. 

Ciepłe letnie popołudnie spędzone na opalaniu z książkom, a potem wieczór i grill z przyjaciółmi w naszym zadbanym ogrodzie to najbardziej wartościowy i bezcenny czas. Tego rodzaju proste przyjemności kształtują nasze codzienne życie i czynią je lepszym, dlatego korzystajmy z nich. 

Close Menu